Infolinia

FORMULARZ KONTAKTOWY
Ceny energii będą rosły

Na polskim rynku energii elektrycznej od ponad roku obserwujemy ciągły wzrost cen. W przeciwieństwie do innych rynków europejskich w dłuższej perspektywie przewidiye się dalsze wzrosty. Aby zminimalizować koszty energii, wiele przedsiębiorstw decyduje się na poprawę efektywności energetycznej

Link do artykułu Wprost z dnia  19_01_2014 : CENY ENERGII BĘDĄ ROSŁY

Energia elektryczna będzie coraz droższa

Energia elektryczna będzie coraz droższa. Wszystko przez inwestycje w energetyce, które czekają Polskę w najbliższych kilkudziesięciu latach. Według szacunków Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych, cena prądu, która wynosi dziś około 165 złotych za 1 MWh, w 2030 roku może sięgnąć 370 złotych. Do tej pory wzrost cen energii wynikał z rosnących wycen surowców, w tym węgla, który jest głównym źródłem energii elektrycznej w Polsce. Tymczasem w przyszłości, wzrost cen będzie efektem dużych nakładów na inwestycje w energetyce. Po 2030 roku trzeba będzie zastąpić większość działających dziś elektrowni. Ponadto nowelizacja ustawy –  Prawo Energetyczne, która weszła w życie z dniem 30 kwietnia 2014 r. nakłada na sprzedawców energii obowiązek zakupu kolejnych świadectw pochodzenia energii lub uiszczania opłaty zastępczej.Wszystko to skutkuje wzrostem cen dla odbiorców końcowych.

Link do:  ustawy z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw. Link do: artykułu o wzroście cen za energię elektryczną

rzeczpospolita artykuł : ceny energii będą stopniowo rosnąć 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU DLA PRACOWNIKÓW  CENTREX ENERGIA

Konkurs zorganizowany przez Zarząd firmy dla pracowników Centrex Energia został rozstrzygnięty 10 lutego.
Nagrodą główną w konkursie był 7-calowy tablet, który zdobyła Monika Kłucińska za ogromne zaangażowanie i zebranie największej ilości punktów.
Nagrodą specjalną była kolacja dla dwojga . Za najciekawszy nick, który rozbawił całą komisję – zimna ryba, modliszka i czikita nagrodę otrzymała Agata Szarpak. Agata z osoba towarzyszącą będzie mogła pójść na kolację do wybranej przez siebie restauracji.

Wszystkie nagrody sponsorowane były przez Zarząd firmy Centrex Energia.

Zadowolone dziewczyny zachęcają wszystkich pracowników do udziału w konkursach, bo w łatwy sposób można sprawić sobie przyjemność z wygranej

CZAS NA ZMIANĘ W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

CZAS NA ZMIANĘ to specjalna oferta przygotowana przez firmę Centrex Energia dla swoich nowych Klientów, jak i dla tych, którzy przedłużają swoją umowę na sprzedaż energii elektrycznej z RWE Polska za pośrednictwem Centrex Energia. Klienci Ci, nie tylko obniżają koszty związane z energią elektryczną, nie tylko gwarantują niezmienność cen do końca trwania umowy, ale również zdobywają cenne upominki.

Kolejny tablet SAMSUNGA trafił do Klienta Centrex Energia. Osobą, która skorzystała z oferty CZAS NA ZMIANĘ, jest Pani Sylwia z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pani Sylwia jest właścicielką jednej z najpopularniejszych restauracji sieciowych. Podpisując za naszym pośrednictwem umowę zagwarantowała sobie niższą cenę od dotychczasowej oraz otrzymała tablet!
– Dodatek do podpisanej w formie tabletu to bardzo dobry pomysł! Już od dawna mój mąż chciał mieć właśnie taki tablet. Na każdym etapie współpracy mieliśmy możliwość odczuć pełen profesjonalizm i zaangażowanie w prowadzony projekt. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu proces zmiany sprzedawcy energii przebiegł bezproblemowo, a nasza restauracja nie tylko znacznie obniżyła ponoszone dotychczas koszty, ale przede wszystkim zatrzymała wzrost cen prądu na najbliższe kilka lat. – mówi Pani Sylwia. – Z pełną świadomością polecamy współpracę innym firmom.

Proces zmiany sprzedawcy wymaga od właściciela firmy poświęcenia minimalnej ilości czasu. Współpracę wystarczy rozpocząć wysyłając drogą elektroniczną faktury za ostatnie 3 miesiące za energię elektryczną, bądź bezpośrednio przekazując je na wcześniej umówionym spotkaniu z Doradcą. Następnie Doradca Centrex Energia wyszukuje i przedstawia najbardziej korzystną ofertę sprzedaży energii elektrycznej. Klient po zapoznaniu się z nowymi cenami, podejmuje decyzję o przyjęciu zaprezentowanej oferty.

Dodatkowo, w ofercie CZAS NA ZMIANĘ, Doradca przedstawia upominki, które Klient może dodatkowo otrzymać podpisując umowę za pośrednictwem Centrex Energia.

Zapraszamy do kontaktu poprzez nasze Biuro Obsługi Klienta (nr tel. 22 100 63 91), gdzie otrzymają Państwo więcej informacji, lub za pomocą poczty elektronicznej nagrody@centrexenergia.pl

Oszczędź i zyskaj cenny upominek jak Pani Sylwia z Ostrowca Świętokrzyskiego!

RWE POLSKA JUŻ 10 LAT NA POLSKIM RYNKU!

RWE jest jednym z czołowych europejskich dostawców energii elektrycznej i gazu, z silną pozycją na rynkach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, w krajach Beneluksu oraz Europy Środkowej i Wschodniej. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu. Kompleksowa działalność RWE umożliwia sprostanie rosnącemu popytowi na energię.

RWE zaopatruje prawie 17 milionów Klientów w energię elektryczną i prawie 8 milionów Klientów w gaz, co stawia ją pośród pięciu największych firm energetycznych Europy. W Polsce RWE jako sprzedawca energii kontynuuje ponad stuletnią tradycję pierwszej elektrowni, powstałej w 1903 roku na warszawskim Powiślu, z której struktur został potem wyodrębniony zakład energetyczny.
RWE intensywnie inwestuje w odnawialne źródła energii. Wartość takich inwestycji to równowartość 1,4 mld zł, co stanowi ok 35% wszystkich inwestycji Grupy RWE w Polsce. Obecnie na terenie naszego kraju działa już 5 farm wiatrowych RWE i planowane są kolejne.
Ponadto RWE posiada 1800 publicznie dostępnych samochodów elektrycznych w 17 krajach Europy. W samej Warszawie RWE zainstalowało 12 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Znajdują się one w kluczowych miejscach stolicy oraz w salonach samochodowych Renault. Właśnie ta marka oferuje Klientom kilka modeli samochodów elektrycznych

Przy wsparciu RWE, pierwsze w Polsce Muzeum Neonów ogłosiło konkurs „Neon dla Warszawy”. RWE Polska i Neon Muzeum chcieli w ten sposób zachęcić projektantów do praktyk wzornictwa z czasów powojennej Polski, powracającego do dziś w logotypach czy wzornictwie plakatowym. Organizatorzy podjęli inicjatywę podkreślenia wartości sztuki wykorzystującej potencjał światła i energii oraz urozmaicenie warszawskiego krajobrazu. Laureatem został projekt „Warszawskie słoiki” autorstwa Magdaleny Czapiewskiej oraz Karola Murlaka.

RWE nie ogranicza się wyłącznie do dostarczania energii dla firm i gospodarstw domowych. Dba o zachowanie najwyższych światowych standardów w dziedzinie rozwoju kadr, obsługi Klientów i odpowiedzialności społecznej. RWE Polska korzysta z międzynarodowych doświadczeń Grupy RWE, działającej na konkurencyjnych rynkach. Firma oferuje Klientom dobrą obsługę oraz atrakcyjne ceny. Ponadto prowadzi regularne badania i wsłuchuje sie w opinie Klientów po to, aby wprowadzić w życie oczekiwane przez nich zmiany i dopasować serwis do zmieniającego się stylu życia.

RAZEM Z FUNDACJĄ „ITAKA”

Pragniemy poinformować, że firma „Centrex Energia” dołączyła do kolejnej dobroczynnej, akcji wspierając tym razem Fundację „Itaka”, zajmującą się kompleksowo problemem zaginięć. ITAKA odnajduje zaginionych, pomaga ich rodzinom, przeciwdziała zaginięciom. Prowadzi internetową bazę danych osób zaginionych, całodobową linię wsparcia dla zaginionych i ich rodzin oraz Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka 116 000. Wszelką pomoc ITAKA świadczy bezpłatnie. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć tą fundację, mamy nadzieję, że nasza pomoc trafi do najbardziej potrzebujących.

RWE: W JAKI SPOSÓB OSZCZĘDZAMY ENERGIĘ W FIRMACH?

Mimo że chętnie oszczędzamy energię w firmach, to jednak nadal nie do końca wiemy, jak to robić. Obecnie w sektorze MŚP dominują najbardziej powszechne rozwiązania mające na celu oszczędzanie energii. Najpopularniejszą formą oszczędzania energii jest wyłączanie nieużywanych w danej chwili urządzeń i sprzętu. Już 25% Polaków ogranicza zużycie energii w ten właśnie sposób. Niemal tak samo popularne jest regularne wyłączanie w firmie światła, na co wskazuje również prawie jedna czwarta pracowników (24%).

Niestety już nieco rzadziej pamiętamy o oszczędzaniu energii w kontekście konkretnych sytuacji związanych z oświetleniem oraz wykorzystaniem komputerów w miejscu pracy. Tylko 16% Polaków wyłącza zbędne w danej chwili oświetlenie, zaś 13% gasi światło w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa. Z kolei 12% pracowników wyłącza komputery i monitory.

Już 83% firm z sektora MŚP stosuje energooszczędne oświetlenie. 71% przedsiębiorstw zainwestowało w energooszczędne urządzenia. Liderem w tym obszarze są firmy z Polski północnej.

CENTREX ENERGIA WSPIERA FUNDACJĘ

Firma Centrex Energia po raz kolejny wsparła „Fundację Hospicjum Onkologiczne” przekazując na jej rzecz środki pieniężne, dzięki którym sfinansowano zakup artykułów medycznych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania Hospicjum. Chcielibyśmy zachęcić innych potencjalnych darczyńców do wspierania Fundacji. Warto pamiętać, że każda, nawet najdrobniejsza pomoc jest ważna. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do trwającej cały rok akcji!

Zarząd Centrex Energia

 

ZAGWARANTUJ SWOJEJ FIRMIE TAŃSZĄ ENERGIĘ!

ZMIANA SPRZEDAWCY ENERGII TYLKO Z CENTREX ENERGIA!

WYBÓR JEST TWOIM ATUTEM!

To myśl przewodnia przyświecająca Doradcom Handlowym Centrex Energia Partnerowi RWE Polska, której przedstawiciele już doradzają klientom na terenie kraju, w tym na terenie woj. lubuskiego. Obecnie jest sporo dyskusji, reklam nt możliwości zmiany sprzedawcy energii przez firmy. Komentujący, koncentrują się na cenie, jako kluczowym argumencie wyboru sprzedawcy energii elektrycznej. Oczywiście, to bardzo ważne, bo przecież taki cel ma uwolnienie rynku energii. Tymczasem niezauważone pozostają zagadnienia dotyczące zapewnienia wysokiej jakości obsługi w trakcie procesu zmiany sprzedawcy i po tym fakcie, w czasie współpracy.

Nie ulega wątpliwości, że warto skorzystać z uwolnionego ryneku sprzedaży energii, ale tak jak w innym przypadkach np. zakupu usług (np. telekomunikacyjnych), towarów  (np. paliwa) kierujemy się funkcjonalnością i jakością obsługi tak w przypadku wyboru sprzedawcy energii niezbędny jest przemyślany wybór wiarygodnego sprzedawcy. Spotykając się z rzetelnym Doradcą np. z Centrex Energia oprócz gwarancji najwyższej jakości obługi, przyszły odbiorca energii może zawrzeć umowę z RWE Polska, która to kolejny rok z rzędu otrzymała certyfikat „Firma Przyjazna Klientowi” w wyniku badań realizowane przez niezależnych audytorów, oceny jakości i skuteczności realizowania polityki zarządzania relacjami z klientem, oraz procesu badań menedżerów odpowiedzialnych za obsługę i pracowników w biurach obsługi firm, a przede wszystkim niezależnie wybranych do badania klientów RWE. To do czegoś zobowiązuje. Dlatego doradcy Centrex Energia, autoryzowanego Partnera RWE przedstawią krótką i przejrzystą umowę i nie dopuszczą  aby została zawarta z klientem, który ma choćby cień wątpliwości co do zasadności zapewnienia sobie niezmiennej ceny nawet do końca 2015r.  Jeśli chyba wszyscy chcielibyśmy mieć np. zagwarantowaną, niezmienną cenę paliw na rok, dwa, to dlaczego nie zagwarantować sobie stałej ceny prądu w firmie na 3 lata? Dzwoniąc pod nr tel. 601 873 226 lub odwiedzając stronę www.centrexenergia.pl można zyskać wiedzę, a w konsekwencji oszczędności.

Prezes Centrex Energia
Dr Piotr Kotowicz

CENTREX ENERGIA SPONSOREM KOLEJNEJ DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ

 

Firma Centrex Energia w dniu 1 września 2012 r.  została sponsorem strategicznym zespołu o tej samej nazwie grającej w Otwockiej Lidze Piłkarskiej. Drużyna składa się z uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Wsparcie przy zakupie strojów sportowych było dla wielu z nich spełnieniem dziecięcych marzeń o grze w profesjonalnych klubach piłkarskich. Naszej drużynie życzymy wielu sukcesów w nadchodzącej jesiennej rundzie i mamy nadzieje, że będzie godnie reprezentować naszą markę.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez

RWE S.A. jest sprzedawcą energii gwarantującym stabilność dostaw do Państwa firmy w ramach partnerstwa strategicznego z Centrex Energia. RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie zaopatrując 8 milionów Klientów w gaz oraz 16 milionów klientów w energię elektryczną, w tym ok. 1 MLN w Polsce. Współpraca, innowacyjność i niezawodność pomagają nam w dostarczaniu rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Koncesja sprzedaży energii elektrycznej o numerze nr OEE/32/2720/U/3/98/AK wydana przez Urząd Regulacji Energetyki na rzecz RWE Polska S.A. w dniu 17 listopada 1998.

Właściciel strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki wykorzystania przez Użytkownika informacji uzyskanych za pośrednictwem strony.